• LinkedIn - Czarny Krąg
  • Czarny YouTube Ikona
  • Czarny Facebook Ikona

BRAINSTORM 

W obliczu wyzwania jakim jest wprowadzony stan epidemii w Polsce, wiele firm i przedsiębiorców boryka się z trudnymi problemami, a utrzymanie płynności finansowej staje się niezwykle trudne. 

Wspólnie z nastolatkami spróbujemy znaleźć rozwiązania do tych problemów! Młodzież będzie pracowała pod okiem mentorów, ekspertów z różnych dziedzin, którzy będą wspierać ich w opracowaniu jak najlepszego rozwiązania.

NA CZYM POLEGA BRAINSTORM?

To bezpłatny projekt w całości realizowany zdalnie.

1. ZGŁOSZENIE UDZIAŁU 

Rodzice nastolatków lub nastolatki samodzielnie, w przypadku gdy są pełnoletni, przesyłają zgłoszenie udziału w projekcie - link do formularza tutaj. Im wcześniej grupy powstaną, tym więcej czasu młodzież będzie mieć na realizację projektu :) 

UWAGA! Proszę do rejestracji używać adresów mailowych, które są przez Państwa regularnie sprawdzane. Po otrzymaniu zgłoszenia, komunikację z Państwem prowadzimy poprzez adres mailowy wskazany w zgłoszeniu!

2. GRUPY

Organizator łączy zgłoszonych nastolatków w grupy (max 5 osób). Zgłoszony uczestnik może przesłać na adres hello@swietlicepasji.pl nazwisko innego zgłoszonego uczestnika, z którym chciałby pracować w tej samej grupie. Praca grupy polega na zdalnym kontakcie z wykorzystanim narzędzi internetowych np. skype, messenger, mail, inne.

3. PROBLEM i MENTOR

Grupa otrzymuje problem do rozwiązania oraz kontakt do mentora, który będzie wspierał grupę w przygotowaniu najlepszego rozwiązania projektu. Kontakt z mentorem odbywa się przy wykorzystaniu narzędzi internetowych, które są dostępne dla wszystkich uczestników grupy oraz mentora. Celem projektu jest znalezienie jak najlepszego rozwiązania do postawionego problemu. 

4. CZAS

Grupa ma czas 1 miesiąc od pierwszego spotkania z mentorem (max. 2 miesiące) na przygotowanie projektu i przesłanie na adres hello@swietlicepasji.pl  rozwiązania w dowolnej formie cyfrowej.

5. JURY

Projekty trafią do firm i przedsiębiorców - autorów problemów, którzy wybiorą najlepsze rozwiązanie! Firmy wybierają najciekawszy projekt, prezentujący możliwie kompletne rozwiązanie, które mogłoby realnie zostać wprowadzone. 

WARUNEK UDZIAŁU:

W projekcie mogą wziąć udział nastolatki w wieku 14-18 lat lub też młodsi jeżeli potrafią pracować zdalnie i swobodnie korzystają z narzędzi komputerowych. Minimalny wiek uczestnika to 11 lat. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

UWAGA! Każdy uczestnik ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM PROJEKTU i wypełnienie zgody na udział oraz oświadczenia!

POZNAJ NASZYCH MENTORÓW

PIOTR KACZMAREK

specjalista w zakresie Systemów Informacji Przestrzennej (GIS), wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych (EO), systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) i innych obszarów technologii kosmicznych. Ma 10 lat doświadczenia zawodowego m.in. w firmach związanych z polskim sektorem kosmicznym. Uczestniczy w projektach realizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczy w pracach Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce. Piotr to także doświadczony specjalista od systemów informatycznych.

AGNIESZKA KROGULEC 

 ekspert zarządzania projektami, certyfikowany project manager (PMP, PRINCE2F, PMO-CP), mentor, trener biznesu, wykładowca. Agnieszka ma na swoim koncie kilkanaście lat profesjonalnego doświadczenia w różnych sektorach gospodarki (instytucje finansowe, branża paliwowa, telekomunikacyjna, administracja publiczna, NGO). Od wielu lat jest blisko związana ze środowiskiem zarządzania projektami i promowaniem dobrych praktyk. Była Prezesem Zarządu Project Management Institute Poland Chapter (2016-2018), następnie wieloletnim Członkiem Zarządu, a obecnie jest Doradcą Zarządu PMI PC i European Chapter Cooperation Liaison. Agnieszka jest asesorem i członkiem jury konkursów oceniających najlepsze projekty i PMO w Polsce i na świecie (Dolina Krzemowa, Chiny, RPA). Jest też absolwentką prestiżowego, międzynarodowego programu PMI Leadership Institute Master Class dla wyróżniających się liderów. Inspirująca i zorientowana na rezultaty liderka. Entuzjastka społecznego przywództwa, zaangażowana w projekty tworzące nową jakość i zmieniające świat na lepszy, zgodnie z jej mottem: Bądź zmianą, którą chcesz widzieć na świecie. Członkini Vital Voices Poland Leadership & Mentoring Network. Poza tym Agnieszka to miłośniczka gór, podróży, odkrywania nowych zakątków świata i kultur oraz tańców latynoamerykańskich.

JAKUB GAJDAMOWICZ

przedsiębiorca, współzałożyciel LandscapeLab, zajmującego się nowymi metodami analizy rynku i prezentacją danych. Wcześniej związany ze środowiskiem wrocławskich startupów jako dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a następnie przez wiele lat z branżą marketingową. Ponadto, twórca video bloga na YouTube, gdzie dzieli się wiedzą i dokumentuje kulisy budowania startupu. Udostępniając publicznie swoje przygody, zmagania i sukcesy podczas pracy, w atrakcyjnej formie filmowej inspiruje młodych przedsiębiorców do poszukiwania własnej drogi rozwoju. 

MAŁGORZATA NOWAKOWSKA

prowadzi firmę edukacyjną Małgorzata Nowakowska Fizyka i Życie, która zajmuje się głównie warsztatami i pokazami z fizyki i zielonej energii. Na koncie ma między innymi współprace z The Swan School, Fundacją Lifeskills, firmą enJoiner. Jest prawdopodobnie jedyną na świecie instruktorką rebusologii. Projektuje i okazjonalnie patentuje tzw. lifehacki.

PIOTR LAZAREK

jest 19 letnim uczniem Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach oraz Dulwich College w Londynie. Od ponad trzech lat rozwija swoje projekty naukowe w dziedzinie inżynierii środowiskowej. Piotr jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, takich jak: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie projektów naukowych „E(x)plory”, drugie miejsce w polskiej edycji „European Union Contest for Young Scientists” oraz pierwsze miejsce w kategorii inżynierii środowiskowej na „Intel International Science and Engineering Fair”. Piotr został również wyróżniony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej oraz dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jego planem na przyszłość a zarazem największym marzeniem jest założenie dobrze prosperującej firmy technologicznej w Polsce.

DR MATEUSZ IWO DUBANIOWSKI

Dr Mateusz Iwo Dubaniowski jest naukowcem w laboratorium Elastycznych Systemów Przyszłości ( Future Resilient Systems) w Singapurskim Centrum Badawczym ( Singapore-ETH Centre) Politechniki Federalnej w Zurychu ( ETH Zurich). Na codzień zajmuje się komputerowym modelowaniem elastyczności systemów miejskich, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu zakłóceń na te systemy. W ramach swoich badań opracował model oceny kosztów zakłóceń pojawiających się w systemach infrastruktury miejskiej, gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Mateusz ma bogate doświadczenie w rozwoju oprogramowania do celów naukowych, analizie oraz modelowaniu ryzyka i elastyczności, a także w modelowaniu współzależności pomiędzy róznymi systemami miejskimi i przedsiębiorstwami. Miał okazję przedstawić wyniki swoich badań na wielu wiodących międzynarodowych konferencjach naukowych oraz na warsztatach dla agencji rządowych i Unii Europejskiej. Obecnie Mateusz pracuje również nad projektem dotyczącym "prosumentów" ("producent+konsument" tj. jednoczesnych producentów i konsumentów) energii elektrycznej i modelowania ich wpływu na rynki energii. 

 

POZNAJ CASY / PROBLEMY

SCULO

W związku z pandemią covid-19 zwiększa się się ilość zachorowań na świecie i liczba osób hospitalizowanych. Prognozuje się, że w wielu krajach rozwiniętych zostanie przekroczona pojemność systemu ochrony zdrowia. Problemy związane z pandemią można podzielić na 2 główne grupy:

- szpital - dotyczące pracy personelu i zaopatrzenia szpitali w sprzęt medyczny

- profilaktyka - dotycząca wczesnego wykrywania, izolowania i zapobiegania nowym zakażeniom.

SUNROOF

Przygotowanie prezentacji nt. Smart City - celem projektu jest promocja technologicznych i ekologicznych inicjatyw poprzez prezentację atrakcyjnych i innowacyjnych rozwiązań dla otoczenia, które mogą znaleźć zastosowanie w praktyce. Temat konkursu ,,SunRoof - Smart City” jest hasłem przewodnim. Prezentacje innowacyjnych rozwiązań mogą dotyczyć wszystkich sfer, które znajdują się na terenie miasta, w którym żyjesz czy też w jego okolicach, np. obiekty publiczne czy prywatne, natura, mała architektura, kultura i rozrywka.

TRANSSPEED

Zadanie polega na przygotowaniu opracowania w dowolnej formie (prezentacja, video, wypracowanie), które będzie zawierać ścieżkę reklamy i promocji firmy Transspeed w sieci/tv/radio/media społecznościowe – z naciskiem na te ostatnie w budżecie 10 000,00 zł brutto.

Chcesz dowiedzieć się więcej - napisz do nas!

hello@swietlicepasji.pl

PARTNERZY I PATRON MEDIALNY:                                                                                                                              

© 2018 by Świetlice pasji.