sesja-103.jpg

POMYSŁY NASTOLATKÓW

więcej

LUSIA

Lusia jest szesnastolatką i uczestniczką spotkań Young Business od 2019 roku. Jest niezwykle charakterystyczna, nie tylko ze względu na wyjątkową urodę i wspaniały ton głosu, ale przede wszystkim ze względu na jej odwagę i chęć zrobienia czegoś "więcej".

"W 2018 roku zaczęłam sprzedawać ekologiczne mydła własnej produkcji. Sprzedaje je głównie przez internet (FB) lub przez znajomych, rodziców itp. Od początku były to małe zamówienia, które ograniczały się do bliższych i dalszych znajomych oraz rodziny i przyjaciół. Mydła robię, ponieważ uwielbiam tworzyć coś kreatywnego. Wiele mydeł robię też indywidualnie pod osobę kupującą, więc część elementów jest personalizowana pod klienta. Czuję, że jest to zalążek czegoś większego, bo robię to z miłością i pasją."

W 2019 roku w trakcie jednego ze spotkań Young Business Darek Żuk przeprowadził konkurs na najlepszy pitch biznesowy. Każda z grup miała za zadanie przygotować opis projektu i zaprezentować go w maksymalnie 3 minuty. Nagrodą był 3-miesięczny okres szkoleniowy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Jedna z grup zaprezentowała biznes polegający na produkcji naturalnych mydeł, który w rzeczywistości realizuje Lusia. Ta grupa została wyróżniona przez Darka i otrzymała możliwość rozwijania tego pomysłu w ramach AIP.

Projekt produkcji naturalnych mydeł, który zainicjowała Lusia, był też wspierany przez Purite - producenta naturalnych kosmetyków z segmentu marek premium. Ś.P. Szymon Kazimierczak, jeden z założycieli Purite, był mentorem wpierającym wiedzą i doświadczeniem Lusię w rozwoju jej pomysłu. 

 

 

Kinga

Kinga (2003 r.) od 2 lat zajmuje się pisaniem, jest uczennicą 2 klasy liceum i członkinią grupy pisarskiej. Jej pomysł na biznes to innowacyjny sklep, w którym znajdą się, napisane przez nastolatków opowiadania. 

Kinga brała udział w projekcie brainstorm i pracowała nad pomysłem na smart city - casem autorstwa firmy Sun Roof pod okiem wspaniałego mentora Mateusza Iwo Dubaniowskiego. 

Aktualnie Kinga poszukuje nastolatków, którzy dołączyliby do grupy pisarzy i tym samym stali się częścią tego projektu. Jeśli więc macie lekkie pióro, zgłoście się koniecznie do Kingi:

kinga.sfe@gmail.com

+48 503 308 220

Potrzebujecie inspiracji? Przeczytajcie fragmenty tekstów Kingi - tutaj