YOUNG BUSINESS

bezpłatne warsztaty biznesowe dla młodzieży 

Zachęcamy nastolatków do poznawania przedsiębiorczości, mówimy o realizacji marzeń i skutecznym dążeniu do celu. Przedstawiamy różne aspekty pracy 
i odpowiadamy na wszystkie pytania! Przez praktyczne podejście uczymy wykorzystania nowoczesnych narzędzi i umożliwiamy spotkanie z ekspertami z najszybciej rozwijających się branż. Prowadzący spotkania i
nspirują opowiadając
o własnych doświadczeniach
.

Warsztaty realizowane są od września do czerwca.

Spotkania odbywają się w Warszawie. 

Udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku 11-18 lat.

Tematyka spotkań:

- zarządzanie projektami 
- budowanie marki / opakowania
- strategie komunikacyjne / media społecznościowe / aplikacje i inne narzędzia 

internetowe
- sprzedaż / negocjacje

- biznes w branży kosmicznej / modowej.

Zgłoś się do udziału w kolejnym spotkaniu!

000-34
youngbusiness3
sesja-68
sesja-102
youngbusiness8
Young Business-8

Young Business w liczbach

11

spotkań 

19

prowadzących

170

uczestników

 

Lista spotkań

 • Wystąpienia publiczne - jak przezwyciężyć strach - Aleksandra Więcka

 • Biznes w medycynie - Sculo | Mikołaj Basza i Wojciech Bojanowicz

 • Zarządzanie projektami - Agnieszka Krogulec

 • Przedsiębiorczość, inkubatory, anioły biznesu - Dariusz Żuk

 • Biznes od liceum - Kuba Stojek

 • Sprzedaż online - Filip Duszczak

 • Projekty społeczne - Marcelina Anna Rogala

 • Bloger i przedsiębiorca w jenym - Deseo i Tasteaway | Natalia Sitarska i Łukasz Duszczak

 • prezes fundacji i społecznik w jednej osobie - Maciej Nadzikiewicz

 • Social Media, jak z nich korzystać - Ania Żurek

 • Biznes w branży kosmicznej - Piotr Kaczmarek

 • Jak sprzedać produkt opakowaniem - Marcin Sowik

 • Eksport i podróże - Kamil Cendrowski

 • hakowanie rzeczywistości i podążanie za marzeniami - Weronika Zimna

 • Youtube i biznes - Jakub Gajdamowicz

 • Negocjacje, nie tylko w biznesie - Kamila Jakubowska

 • Projektowanie ubioru jako biznes - elwira rutkowska

 • Fotografia - Magda Boruc

 • Scenopisarstwo - Artur Wyrzykowski

 • Kosmos - piotr kaczmarek

WERONIKA ZIMNA

Weronika profesjonalnie wątpi w instytucje edukacyjne. Przyjaźni się z edukacją demokratyczną i domową. Szuka alternatywnych sposobów na życie. Współprowadzi Fundację MamyGłos, tworzy programy edukacyjne dla młodych ludzi (np. Girls in IT), pracuje jako Project Managerka w design studiu, tłumaczy z angielskiego, publikuje w wielu magazynach. Uparcie żyje po swojemu i opowiada o tym w internecie na blogu www.zimnotutaj.pl 

WERONIKA ZIMNA
JAKUB GAJDAMOWICZ

Co-founder Landscapelab, kilka razy w tygodniu publikuje vlogi, z których dowiadujemy się np. czy przedsiębiorca powinen poszerzać swoją wiedzę, dlaczego warto być optymistą oraz jak nie wpaść w pułapkę braku pomysłów. Jakub przybliża pracę przedsiębiorcy, jednak nie jest tylko suchym zapisem dnia pracy, ale przekazuje wartości, o których powinien zadbać każdy startupowiec.

JAKUB GAJDAMOWICZ
KAMILA JAKUBOWSKA

Certyfikowana trenerka negocjacji i komunikacji, fascynatka roli emocji w negocjacjach biznesowych i komunikacji w nurcie porozumienia bez przemocy (NVC), założycielka i właścicielka Polskiej Akademii Negocjacji i Komunikacji Biznesowej, współpracuje z Business Intelligence Hub i fundacją International Trainers and Facilitators Federation, pomysłodawczyni i realizatorka projektu Negocjatorka.biz.

KAMILA JAKUBOWSKA
KAMIL CENDROWSKI

Kamil od 15 lat zajmuje się sprzedażą międzynarodową, oferowane przez niego produkty są dostępne w 65 krajach. Rocznie odwiedza nawet 8 targów na świecie i spędza ponad 100 dni w podróży! Zarabia w euro i jak mówi jego żona-za dużo pracuje. Czyta, pisze i nie tylko słucha wybornej muzyki, ale też podąża trasami koncertowymi swoich idoli. Mimo to, znajduje czas na odkrywanie nowych zakątków świata! Z tej właśnie pasji narodził się  rodzinny blog podróżniczy www.nierozpakowani.com 

KAMIL CENDROWSKI
MARCIN SOWIK

Marcin studiował w Polsce i w Irlandii. Ścieżkę zawodową rozwijał pracując w korporacji. Sukcesywnie awansował dochodząc do stanowiska szefa sprzedaży. Zajmuje się innowacjami w branży opakowań. Od 2017 r, w którym doznał wypadku, porusza się na wózku inwalidzkim. Przeszedł długą drogę odzyskania sprawności i akceptowania swojej niepełnosprawności. Pokonuje własne bariery i udowadnia, że większość ograniczeń tkwi w naszych głowach. Rozwija fundację, która stawia sobie ze cel pomaganie osobom niepełnosprawnym walczyć o lepszą sprawność.

MARCIN SOWIK
PIOTR KACZMAREK

Piotr to specjalista w zakresie Systemów Informacji Przestrzennej (GIS), wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych (EO), systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) i innych obszarów technologii kosmicznych. Ma 10 lat doświadczenia zawodowego m.in. w firmach związanych z polskim sektorem kosmicznym. Uczestniczy w projektach realizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczy w pracach Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce. 

PIOTR KACZMAREK
ANIA ŻUREK

Ania ze światem digital, a szczególnie z mediami społecznościowymi związana jest od 6 lat - pracowała między innymi dla takich firm jak: Snickers, Bosch, Siemens, Bonduelle, Dr Oetker, Jurajska, Grupa Żywiec, Medicine, Grohe, Województwo Łódzkie, Carrefour oraz Hard Rock Cafe. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt realizacji kampanii z influencerami. Obecnie w Socjomanii prowadzi szkolenia z zakresu marketingu internetowego, projekty dedykowane. Jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

ANIA ŻUREK
MACIEJ NADZIKIEWICZ

Współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji na rzecz Polskiej Młodzieży im. Ludwika Rajchmana, współorganizator Konferencji Młodych Liderów, której celem jest budowanie relacji między ambitną młodzieżą a ludźmi sukcesu. W ciągu dwóch edycji Konferencji uczestnicy mogli wysłuchać porad oraz historii życia od m.in. Agnieszki Holland, Janusza Gajosa, reprezentantów Banku Światowego, NATO i ONZ, Parlamentu Kanady oraz największych firm świata.

MACIEJ NADZIKIEWICZ
NATALIA SITARSKA ŁUKASZ SMOLIŃSKI

Od ponad 6 lat prowadzą bloga podróżniczo-kulinarnego Tasteaway, gdzie piszą o także o podróżowaniu z dziećmi. Wspólnie stworzyli nowoczesną cukiernię serwującą ciastka typu petit gateau oraz lody rzemieślnicze - DESEO Patisserie & Chocolaterie. Natalia to z wykształcenia socjolog i dziennikarz, z zawodu badacz marketingowy. Od 2012 współprowadzi agencję badawczą Brainlab. Łukasz przez lata związany ze światem reklamy - pracował zarówno po stronie agencji, jak i po stronie klienta - jako brand manager Orange. Zarządzał grupą agencji reklamowych, od 2012 jest również współwłaścicielem marki Bubbleology - Bubble Tea Polska, tea labow z tajwańską bubble tea.

NATALIA SITARSKA ŁUKASZ SMOLIŃSKI
MARCELINA ANNA ROGALA

uczennica 3. klasy liceum o profilu matematyczno–fizyczno–informatycznym, która jest zaangażowana w realizację projektów społecznych! Prowadzi warsztaty i wykłady edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów klas gimnazjalnych, licealnych oraz końcowych klas szkół podstawowych. Przez 2 lata grała w teatrze, prez rok w zespole, dostała pracę jako influencer Miedzynarodowych GreenDays 2019 i odbyła praktyki w Centrum Badań Kosmicznych

MARCELINA ANNA ROGALA
FILIP DUSZCZAK

założyciel InStream Group, właściciel Growthlab.pl, Instream.io oraz LeadVikings.com. Przedsiębiorca, speaker, konsultant sprzedaży. Pasjonuje się wykorzystaniem technologi w procesach komunikacji i sprzedaży. Buduje „zabawki”, idealne dla Saleshackera

FILIP DUSZCZAK
AGNIESZKA KROGULEC

ekspert zarządzania projektami, certyfikowany project manager (PMP, PRINCE2F, PMO-CP), mentor, trener biznesu, wykładowca, Prezes Zarządu Project Management Institute Poland Chapter (2016-2018), wieloletni Członek Zarządu, a obecnie Doradca Zarządu PMI PC i European Chapter Cooperation Liaison. Asesor i członek jury konkursów oceniających najlepsze projekty i PMO w Polsce i na świecie (Dolina Krzemowa, Chiny, RPA). Absolwentka prestiżowego, międzynarodowego programu PMI Leadership Institute Master Class dla wyróżniających się liderów.

AGNIESZKA KROGULEC
DAREK ŻUK

założyciel takich brandów jak AIP (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, największej sieci inkubatorów w Europie skupiającej ponad 1000 startupów), business.link (największa w CEE sieć 20 coworków o powierzchni 40 tys m2), AIP Seed (fundusz akceleracyjny, który zainwestował w 111 startupów), bValue (fundusz VC z ponad 20 inwestycjami). Jego marzeniem jest stworzenie w Polsce unikalnego w skali globalnej ekosystemu startupów, który wykreuje do końca 2020 roku 3 unicorny (globalne projekty warte powyżej 1 mld dolarów i niosące ze sobą globalną zmianę). 

Darek Żuk
KUBA STOJEK

24-latek, który w drugiej klasie liceum zaprojektował bluzy z logo swojego liceum i założył firmę. Dziś Rascal Industry produkuje nie tylko bluzy, a na swoim koncie ma wiele realizacji nie tylko dla uczelni, ale także dla firm prywatnych i korporacji w całej Europie. Jakub wziął udział w konkursie Adecco CEO for One Month skierowanym do młodych osób, które chciałby rozpocząć karierę od najwyższego stanowiska w firmie i spośród 264 000 kandydatów został wybrany do finałowej 10tki globalnego konkursu CEO for One Month.

KUBA STOJEK
MIKOŁAJ BASZA
WOJCIECH BOJANOWICZ

20-letni studenci medycyny, przyjaciele i założyciele dwóch start-upów medycznych IRBA https://irba.app/ oraz Sculo. Mikołaj chętnie angażuje się także w inne projekty medyczne - np. akcję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii. Wojciech specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla medycyny z zakresu druku 3D, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Tworzy wszystko od modeli anatomicznych, modele do planowania przedoperacyjnego, gry służące do rehabilitacji, aż po własną muzykę.

MIKOŁAJ BASZA
WOJCIECH BOJANOWICZ
i11.jpg
elwira rutkowska

kostiumograf, stylistka, projektantka, dekoratorka, pasjonatka dobrego designu, aranżacji wnętrz i pięknych przedmiotów z duszą. Elwira jest właścicielką kolorowej pracowni kostiumu urządzonej od początku samodzielnie, w której tworzy unikatowe ubrania, biżuterię. 

przygotowuje sesje modowe, reklamy komercyjne, teledyski i liczne projekty artystyczne. Jako stylistka współpracuje z wieloma polskimi gwiazdami. Jest też organizatorką kultowych już charytatywnych wyprzedaży w Pracowni Kostiumu.

elwira rutkowska
ALEKSANDRA WIĘCKA

Story designer, dziennikarka, dramatopisarka. Moderator design thinking. Socjolożka. Łączy storytelling z design thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach. Absolwentka Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Doktorantka na Akademii Leona Kożmińskiego w Warszawie (Management in new technologies.) Wykłada na School of Form w Poznaniu, oraz ,SWPS i Akademii Leona Kożmińskiego w Warszawie. Współpracowała m.in TVN,, AGORĄ, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, SheXo Deloitte, TU EUROPA i innymi.

ALEKSANDRA WIĘCKA
DSC_1004.jpg
Magda Boruc

przygoda Magdy z fotografią zaczęła się od macierzyństwa. Fotografowaniem zatrzymuje czas - ulotne chwile i wspaniałe 

emocje im towarzyszące. Prace Magdy zostały docenione i publikowane przez polskie 

i międzynarodowe wydawnictwa internetowe takie jak: akademia fotografii dziecięcej

swing with your kid photographykaleidos, this magazine, vogue.it, camera raw

Prace Magdy były też pokazane podczas wystawy „zatrzymać dzieciństwo” oraz w trakcie 

wystawy indywidualnej „okiem mamy” ​http://magdaboruc.pl

magda boruc
DSC_0934.JPG
Artur Wyrzykowski

studiował reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej (umknął po dwóch latach), produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi (umknął po roku) i scenariopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi (nie umknął!). Brał udział w wielu kursach i warsztatach jako scenarzysta lub producent. Reżyserował reklamy, krótkie filmy i pięć odcinków telenoweli „Plebania”, ale gdy zrozumiał, że najważniejszy jest scenariusz, na kilka lat porzucił karierę reżysera i skupił się na pisaniu. Ogląda ponad 250 filmów rocznie i analizuje polskie filmy na swoim poczytnym blogu http://nieskonczone.pl

Artur Wyrzykowski